Kotły gazowe

Gazowe kotły kondensacyjne dzięki swej budowie są w stanie schłodzić spaliny do znacznie niższej temperatury niż kotły konwencjonalne, a przez to wykorzystać większą ilość energii, która w tradycyjnych kotłach uchodzi przez komin.

W przypadku instalacji z kotłem kondensacyjnym. Jak sama nazwa sugeruje urządzenia te są tak skonstruowane, by kondensowały czyli schładzały spaliny do bardzo niskiej temperatury (nawet 30-40°C) powodując skroplenie pary i wykorzystanie maksymalnej ilości energii zawartej w spalinach.

W porównaniu do kotłów tradycyjnych urządzenia kondensacyjne są wykonane z innych materiałów, odpornych na działanie kondensatu (stal nierdzewna lub stopy aluminium i krzemu), a wymiennik ciepła, który schładza spaliny jest w nich znacznie bardziej rozbudowany.

Kotły kondensacyjne osiągają znacznie wyższą sprawność, a tym samym ograniczają koszty ogrzewania i wielkość emisji. Nasze gazowe kotły kondensacyjne równie dobrze nadają się do przygotowania ciepłej wody użytkowej jak do ogrzewania pomieszczeń.
Zalety gazowych kotłów kondensacyjnych:

• Optymalna sprawność energetyczna sięgająca 98% (109% w stosunku do wartości opałowej).
• Zużycie paliwa spada nawet o 30% w porównaniu ze starymi urządzeniami.
• Niskie koszty inwestycji.
• Niski poziom hałasu.
• Wysoki poziom bezpieczeństwa (zamknięta komora spalania).
• Możliwości elastycznej rozbudowy, np. o kolektory słoneczne, pompy ciepła, zasobniki i regulatory.

ZADOWOLONY KLIENT POLECI NAS DALEJ

Nasza zasada brzmi „ZADOWOLONY KLIENT POLECI NAS DALEJ”, dlatego też ciągle się rozwijamy i gromadzimy coraz większą grupę zadowolonych klientów